Zmeny v MHD

Dátum

Zmeny v autobusovej doprave od 13. marca

– Linky 52 a N7 v smere do MČ Košice – Krásna budú zastavovať na zastávkach Levočská a Dneperská. Zastávky Ladožská a Rovníková sa dočasne zrušia. Zastávka Važecká bude dočasne premiestnená na vnútrosídliskovú komunikáciu.

– Linky 52 a N7 v smere do centra mesta budú zastavovať na dočasnej zastávke Važecká, ktorá bude umiestnená na vnútrosídliskovej komunikácii a následne stáť na všetkých svojich zastávkach.

– Linka 19 ostáva bez zmeny trasy a zastávok v oboch smeroch.

– všetky spoje linky 28 premávajú iba po zastávku Važecká (trasa: Važecká – Motorest Krásna – Tramínová – Važecká; spoje až k Napájadlám budú skrátené po zastávku Važecká)

Zmeny v električkovej doprave od 21. marca

Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje aj na viaceré zmeny v linkovom vedení električiek. Tie však súvisia s modernizáciou depa, ktorá sa robí počas plnej prevádzky. 

Zmeny v linkovom vedení:

– Linka číslo 1 (nová, resp. obnovená linka): Važecká – Južná trieda – Námestie osloboditeľov – Kuzmányho – Námestie maratónu mieru – Havlíčkova (budú tam nasadené najnovšie vozidlá typu Vario LF2+ s dĺžkou 22 metrov)

– Linka číslo 2 – bez zmeny

– Linka číslo 3 – bez zmeny

– Linka číslo 4 (zmenená trasa): Botanická záhrada – Zimná – Kuzmányho – Námestie osloboditeľov – Južná trieda – Barca

– Linka číslo 6 (zmenená trasa): Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – Moldavská Trieda SNP – Námestie maratónu mieru – Havlíčkova

– Linka číslo 7 (zmenená trasa + jednosmerná trasa): Botanická záhrada – Zimná – Kuzmányho – Námestie osloboditeľov – Južná trieda – Barca

– Linka číslo 9 (zmenená trasa): Važecká – Alejová – Trieda SNP – Námestie maratónu mieru

Cestovanie v električkách zadarmo

DPMK bude prepravovať cestujúcich počas rekonštrukcie Slaneckej cesty v úseku Važecká – Levočská zadarmo. „Našou snahou je čím viac odľahčiť automobilovú dopravu, ktorá bude zjednosmernením Slaneckej komplikovanejšia, a tým minimalizovať dopravné zápchy. Boli by sme radi, keby Košičania uprednostnili mestskú hromadnú dopravu pred osobnou,“ zdôraznil riaditeľ Magistrátu mesta Košice a predseda predstavenstva DPMK Marcel Čop. Návrh na zmenu tarify bude musieť schváliť mestské zastupiteľstvo, ktoré zasadne 17. marca.

Obnovia linku číslo 1

Novinkou v električkovej doprave, ktorú zavedú v priebehu tohto mesiaca, bude oživenie linky č. 1. Spoj zrušili 23. 2. 1993.

„Jej zrušenie súviselo najmä s rapídnym poklesom cestujúcich v MHD po roku 1989. Obnovenie „jedničky“ je len dočasné. Súvisí s modernizáciou električkového depa, kde musíme počas modernizácie výrazne znížiť výpravu električiek, keďže práce na modernizácii údržbovej základne prebiehajú za plnej prevádzky električkovej dopravy a je nutné na nevyhnutný čas električkovú dopravu preorganizovať,“ vysvetlil riaditeľ riadenia dopravy DPMK Roman Danko.

Linka bude premávať po trase ako pred rokom 1993 (Važecká – Južná trieda – Námestie osloboditeľov – NMM – Havlíčková).

Podľa R. Danka dôvodom oživenia linky č. 1 je zachovať spojenie sídliska Nad jazerom a Južnej triedy so severnou časťou centra (Námestie Maratónu mieru a Havlíčková), pretože spojenie sídliska so Severom bude dočasne obmedzené (linka č. 9 bude mať konečnú na Námestí Maratónu mieru, linka č. 4 bude presmerovaná k Botanickej záhrade).

Na linku 1 budú nasadené najnovšie aktuálne vozidlá typu Vario LF2+ s dĺžkou 22 metrov.

Viac
článkov