Od pondelka bude na Slaneckej premávať nová bezplatná linka z Važeckej k obchodným centrám

Dátum

Doprávný podnik mesta Košice zavádza od pondelka 15. augusta novú autobusovú linku č. 37. Tá v polhodinových intervaloch bude od konečnej električiek na Važeckej ulici spájať sídlisko s nákupnými centrami ležiacimi na ulici Napájadlá. Poslúži tak nielen ich zamestnancom, ale aj občanom, ktorí sa tam potrebovali dostať a z dôvodu rekonštrukčných prác tam mali obmedzené možnosti prístupu.

Preprava na nej je bezplatná pre všetkých cestujúcich a bude premávať počas pracovných aj voľných dní.

Trasa linky:

Važecká (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii) – Rovníková (štandardná zastávka na Slaneckej) – Ladožská (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii) – Dneperská (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii) – Napájadlá (štandardná zastávka pre linku č.19) – Dneperská (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii) – Ladožská (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii) – Rovníková (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii) – Važecká (dočasná zastávka na vnútrosídliskovej komunikácii).

Cestovný poriadok je k dispozícii na stránke Dopravného podniku mesta Košice: https://www.dpmk.sk/sites/default/files/attachments/2022-08/CP_linka%2037.pdf

Viac
článkov