Na Slaneckej ceste začnú výraznejšie dopravné obmedzenia v polovici marca 

Dátum

Obyvateľov sídliska Nad Jazerom a motoristov čakajú v nasledujúcich mesiacoch výraznejšie dopravné obmedzenia. Hlavné stavebné práce, ktoré budú mať okrem iného za následok aj presmerovanie dopravy z pravej strany Slaneckej cesty smerom do Krásnej na vnútrosídliskové komunikácie, by sa predbežne mali začať 12. marca 2022.  

K slovu prichádza realizácia nového cestného telesa na západnej strane Slaneckej cesty. Jednotlivé úseky ciest budú označené dočasným dopravným značením. Jazdiť sa bude v dvoch jazdných pruhoch. Jeden jazdný pruh bude smerovať jedným smerom na Krásnu, druhý jazdný pruh opačným smerom do centra. Presuny budú realizované z hlavného ťahu do vnútra sídliska, keďže sa na ceste plánuje robiť počas bežnej premávky. Vodiči by mali rátať s tým, že na cestách budú úpravy a spomalenia, preto je veľmi dôležité pozorne sledovať zmeny v dopravnom značení. Obmedzený bude aj príjazd z mosta VSS na Slaneckú, využívať sa bude hlavne vnútorná komunikácia sídliska. Primárnym prostriedkom prepravy do a zo sídliska budú najbližšie obdobie električky.  

Pripravené budú aj obchádzkové trasy 

Spracováva sa projekt obchádzok a obmedzení vrátane dočasného dopravného značenia. Do úvahy bude treba brať aj iné pripravované stavby, ktoré môžu ovplyvniť dopravu, aj špecifiká sídliska, ako sú sídla firiem, obchodných centier, zásobovanie alebo presuny rýchlej zdravotnej pomoci. Veľkou prosbou na obyvateľov preto bude, aby využívali električkovú dopravu. V čase rekonštrukcie bude najrýchlejším a najistejším dopravným prostriedkom pre presun medzi mestom a sídliskom.  

Celková dĺžka rekonštruovaných alebo zrenovovaných ciest na Slaneckej ceste a v jej najbližšom okolí bude predstavovať 2275 metrov. Okrem samotnej výstavby štvorprúdovej komunikácie a rekonštrukcie všetkých jej ôsmych križovatiek tam vznikne 10 moderných zastávok integrovanej mestskej a prímestskej hromadnej dopravy, nainštalujú sa informačné systémy pre cestujúcich aj pre vodičov a takisto vznikne aj 2,2 km dlhý cyklochodník vedúci popri Slaneckej ceste. Prvé automobily by po zrekonštruovanej Slaneckej ceste mali jazdiť na jeseň 2023. V rovnakom čase by mal byť hotový aj cyklochodník a zmodernizované zastávky MHD.  

Keďže táto veľká modernizácia si vyžiada dopravné obmedzenia, prosíme všetkých obyvateľov sídliska nad Jazerom a vodičov, ktorí budú tadiaľ prechádzať o trpezlivosť. 

Viac
článkov